Władze sanitarne brazylijskiego stanu Sao Paulo wszczęły alarm po zgłoszeniu podejrzenia zakażenia wirusem Ebola. Mężczyzna, który niedawno wrócił z Demokratycznej Republiki Konga, trafił do szpitala z wysoką gorączką. Pacjent został odizolowany w specjalistycznej placówce, a służby rozpoczęły dochodzenie w sprawie potencjalnego zakażenia.
Jak podkreślają przedstawiciele służby zdrowia, szpital, w którym przebywa pacjent, jest przygotowany do opieki nad osobami z podejrzeniem lub potwierdzoną chorobą wirusową w fazie epidemii.
Poza Afryką to drugi przypadek podejrzenia zakażenia Ebolą. Pierwszy miał miejsce w Australii.