Ministerstwo Obrony Narodowej szykuje gruntowne zmiany w systemie emerytalnym służb mundurowych. Najważniejszą nowością jest powrót do 15–letniego stażu pracy dla części żołnierzy oraz ujednolicenie przepisów dla celników i funkcjonariuszy innych formacji. Projekt MON przewiduje także zmianę zasad przeliczania świadczeń.
Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowuje gruntowną korektę zasad przechodzenia na wcześniejsze emerytury. Projekt zakłada ujednolicenie reguł i – co najważniejsze dla wielu mundurowych – skrócenie wymaganego stażu dla części funkcjonariuszy. Zmiany mają na celu nie tylko poprawę warunków socjalnych, ale przede wszystkim ratowanie kadr w obliczu rosnącego odpływu doświadczonych pracowników.
Powrót do emerytury mundurowej już po 15 latach służby. Tego chce MON