1988 - W katastrofie kolejowej transportu wojskowego w Pile zginęło 10 żołnierzy, a 28 zostało rannych.1981 - 5 brytyjskich żołnierzy zginęło w eksplozji miny podłożonej przez IRA w Irlandii Północnej.1967 - Egipt rozpoczął remilitaryzację półwyspu Synaj po wycofaniu sił pokojowych UNEF.1954 - Pakistan i USA podpisały w Karaczi układ o wzajemnej obronie.1953 - RFN: "Federalna Ustawa o Wypędzonych i Uchodźcach".1948 - I wojna izraelsko-arabska: rozpoczęła się bitwa o Yad Mordechai.1945 - Radziecka komendantura wojskowa przekazała symboliczne klucze do Elbląga władzom polskim.1942 - Kilka osób zostało rannych w zamachu bombowym na kasyno przy al. Szucha w Warszawie wymierzonym w osoby kolaborujące z Niemcami.1940 - II wojna światowa: Niemcy osiągnęli brzeg kanału La Manche i odcięli główne siły sprzymierzonych we Flandrii.1939 - Minister spraw wojskowych gen. Tadeusz Kasprzycki podpisał polsko-francuski protokół przewidujący pomoc wojskową Francji w przypadku ataku Niemiec na Polskę.1934 - W Bułgarii doszło do wojskowego zamachu stanu.1925 - Komandor Jerzy Świrski zastąpił wiceadmirała Kazimierza Porębskiego na stanowisku szefa Kierownictwa Marynarki Wojennej.1919 - Wojna grecko-turecka: oddziały tureckie pod dowództwem Mustafy Kemala Atatürka wylądowały w Samsun nad Morzem Czarnym.1905 - Zginął w trakcie zamachu bojowiec PPS Tadeusz Dzierzbicki.1895 - Urodził się gen. Stanisław Kopański, dowódca Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich.1866 - Urodził się gen. Tadeusz Rozwadowski, generał armii austriackiej, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.1863 - Powstanie styczniowe: klęska powstańców w bitwie pod Tuczapami.1848 - Wojna amerykańsko-meksykańska: Meksyk ratyfikował traktat z Guadalupe Hidalgo.
Więcej
Tegoroczna defilada Wojska Polskiego 15 sierpnia w KatowicachNaprawił lotnictwo wojskowe. Usłyszał zarzuty. Kulisy zatrzymania generała Lecha MajewskiegoKilkanaście tysięcy osób może stracić pracę w służbach specjalnych i wojskuCzy MON wstrzymał dalszy zakup patriotów?Mężczyzna, który zginął na Powązkowskiej był z Żandarmerii Wojskowej Macierewicz spotykał się z kardynałem zawieszonym za pedofilię. MON ignoruje pytania w tej sprawieBatalion piechoty górskiej Podhalańczyków powstanie w Nowym SączuFałszowanie wyników badań na największej wojskowej uczelni. Opozycja żąda wyjaśnieńPrezes PGZ: Polska armia dostanie nowy czołg. Rozpoczynamy praceĆwiczenia wojska na terenie całej Polski. W czerwcu ruszy "Dragon"
Amerykańskie media: budowa Fortu Trump uzależniona od kwestii roszczeń żydowskichS-400 niepokoją Amerykanów. Turcja "rozważa przesunięcie dostawy" Ciemny lód wykryje nieprzyjaciela i zastąpi GPS. Rewolucja na polu walkiZaatakowali w czasie procesji. "Pozwolili odejść dzieciom, rozstrzelali czterech dorosłych"Kilkudziesięciu generałów wśród nowych senatorów. "Narzędzie zwiększania wpływów junty" Siły postawione w stan wysokiej gotowości. Na miejscu lotniskowiec i bombowce, w planach nawet 120 tysięcy żołnierzy Białoruski milicjant porwany i zastrzelony pod MohylewemBundeswehra zawiesza misję w IrakuHiszpania wycofała fregatę z misji USA na Zatoce PerskiejEpidemia eboli w Kongu jest nie do powstrzymania
Totalna dekomunizacja w służbach i biznesie. Nowy projekt oznacza, że tysiące osób stracą dostęp do informacji niejawnychStraż Graniczna z pierwszą kobietą-generałem. Awans także dla komendanta głównegoPrzedemerytalna nagroda motywacyjna w służbach MSWiAKolejni policjanci, którzy zgłaszali nieprawidłowości, wyrzucani ze służbyPieniądze od podwładnych dla komendanta śląskiej policjiPodwyżki pensji nawet do 4 tysięcy złotych, ale za to bez prawa do strajku? To tylko przedwyborcza plotka, czy jednak realna propozycjaTak z CBA zniknął milion złotychO sędzi, która może unicestwić Izbę Dyscyplinarną Sądu NajwyższegoPolicjant zginął pod kołami pociągu. Prokuratura nie wyklucza samobójstwaPożar w PSP. "Jak tak dalej pójdzie, to Państwowa Straż Pożarna legnie w gruzach"
Wojsko cofa się do średniowieczaPół wieku minęło zanim wrócił do Legnicy. Niezwykła historiaProkuratura bada sprawę zaginięcia słynnego czołgu. Sprawdza, czy składano fałszywe zeznaniaW hucie każdy mógł wziąć sobie karabin. Nikt nie wie, ile ich trafiło do prywatnych arsenałów„Zwerbowany przez KGB, wsypany przez żonę, zamordowany przez syna”Już nawet Bitwa Warszawska ma sławić Lecha Kaczyńskiego. Posłowie PiS złożyli projekt uchwałyNoc muzeów z wojskiem i policją „Paragraf 22” - absurd wojny w sześciu odcinkachPomnik Walk Rewolucyjnych w Rzeszowie jeszcze chwilę postoi. Przynajmniej do jesiennych wyborów. Ale co potem?Przez Atlantyk po wolność. "Polacy tworzyli getta skupione wokół własnej parafii i wyizolowane z anglosaskiego otoczenia"

Top 10

Top 10

Dziś:
803
Wczoraj:
1319
Ten tydzień:
11750
Ten miesiąc:
53339
Razem:
1994285
On-line:
9
Ta strona używa plików cookies.    Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM