Opóźnia się dostawa do Polski nowych, zmodyfikowanych szczepionek przeciwko koronawirusowi - dowiedział się dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz. Ministerstwo Zdrowia zapowiadało, że nowy preparat będzie dostępny 15 października. Tymczasem pierwsi chętni skorzystają ze zaktualizowanego preparatu najwcześniej za tydzień.
Jest jeden dzień spóźnienia, 16 października szczepionki mają być w magazynach Agencji Rezerw Strategicznych. Wprowadzamy je do systemu - to konieczność. POZ-y oraz apteki będą mogły zamawiać szczepionki i szczepić - zapowiada w rozmowie z dziennikarzem RMF FM szefowa resortu zdrowia Izabela Leszczyna.
Właśnie przez te procedury na szczepienia trzeba jeszcze poczekać.
Pierwsze zamówienia mogą ruszyć w drugiej połowie przyszłego tygodnia. Kiedy pierwsze osoby będą mogły się zaszczepić? Czy to będzie przyszły tydzień, czy po kolejnej niedzieli - trudno powiedzieć, to nie zależy ode mnie, tylko od sprawności logistycznej - dodaje minister zdrowia.