To 19-letnia Isabella Gonzales, młoda żołnierka z Carrollton w Teksasie, zginęła podczas irańskiego ataku na bazę wojskową w Jordanii. Pentagon potwierdził, że była jedną z dwóch amerykańskich ofiar śmiertelnych.
Pentagon poinformował w poniedziałkowym komunikacie, że 19-letnia szeregowa Isabella Gonzales z Carrollton w Teksasie zginęła w piątek podczas irańskiego ataku rakietowego na bazę Muwaffaq Salti Air Base w Jordanii. W wyniku tego samego ataku zginął również 25-letni porucznik Tyler James Feehan z Hawajów.
„Jej decyzja mówi wiele o jej charakterze”
Isabella Gonzales była absolwentką szkoły średniej Hebron High School w dystrykcie szkolnym Lewisville, którą ukończyła wiosną 2025 roku. Szkoła oraz władze miasta Carrollton podkreślają, że była osobą o wyjątkowym charakterze, a jej decyzja o służbie wojskowej tuż po maturze budzi podziw i szacunek.