Stały Komitet Rady Ministrów przyjął z zastrzeżeniami projekt ustawy, która wprowadza m.in. nowe świadczenie mieszkaniowe do służb podległych MSWiA. „Mam nadzieję, że do końca lipca projekt zostanie przyjęty przez Radę Ministrów” – powiedział w rozmowie z InfoSecurity24.pl wiceszef MSWiA Wiesław Szczepański. Jak dodał, do tzw. mieszkaniówki zastrzeżenia zgłosił resort finansów i obrony narodowej. Wiceszef MSWiA zapewnił jednak, że „program mieszkaniowy nie jest w żaden sposób zagrożony” i że żaden z resortów nie negował, aby dodatek wszedł w życie od 1 lipca.
W czwartek Stały Komitet Rady Ministrów zajął się projektem ustawy, który wprowadza nową „mieszkaniówkę” do służb podległych MSWiA. Nowe przepisy dotyczyć będą policjantów, strażaków, strażników granicznych, funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa, ale też funkcjonariuszy służb specjalnych – Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agen