W Warszawie w piątek odbył się pogrzeb Tadeusza Bernfelda. W czasie Powstania Warszawskiego był sanitariuszem na Żoliborzu.
Tadeusz Bernfeld urodził się 12 grudnia 1931 r. W chwili wybuchu Powstania Warszawskiego miał niespełna 13 lat. Wziął w nim udział jako sanitariusz w II Obwodzie „Żywiciel” Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej. Pomagał rannym na Żoliborzu. Do jego zadań należało też zaopatrywanie powstańczego szpitala w żywność i wodę, a ponadto pełnienie dyżurów przeciwpożarowych, pomoc w znoszeniu rannych z pola walki oraz chowaniu zmarłych. Po opanowaniu Bielan przez Niemców wyszedł z miasta razem z ludnością cywilną - przez obóz przejściowy w Pruszkowie (Dulag 121). Stamtąd został wywieziony do wsi Sokolniki na Kielecczyźnie, gdzie doczekał końca wojny.