Na tegorocznych manewrach Zapad pojawili się wojskowi ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanów przywitał białoruski minister obrony. - Pokażemy wszystko, co was zainteresuje - powiedział do żołnierzy Wiktor Chrenin.
Amerykanie na manewrach Zapad
Reuters podaje, że obecność amerykańskich żołnierzy podczas manewrów Zapad odnotowało białoruskie ministerstwo obrony. "Kto by pomyślał, że tak rozpocznie się poranek kolejnego dnia ćwiczeń Zapad-2025?" - napisano w komunikacie, w którym odnotowana została obecność przedstawicieli 23 państw na Białorusi. Resort opublikował nagranie, na którym widać ministera obrony Wiktora Chrenina witającego uściskiem dłoni umundurowanych Amerykanów. Jak wynika z informacji przekazanej przez rządową agencję Belta, jedną z zaproszonych na poligon osób był amerykański attache wojskowy. - Cieszę się, że odpowiedzieli państwo na nasze zaproszenie. Chcieliśmy, abyście obejrzeli ćwiczenia i dokonali obiektywnej oceny - powiedział do Amerykanów Chrenin. Białoruski minister przekazał ponadto żołnierzom USA, że mogą zobaczyć "co tylko chcą" i "porozmawiać z ludźmi".