Niepewność, stres, strach przed utratą dobrobytu dominują wśród osób w Niemczech, które po raz pierwszy pójdą do urn. To wynik najnowszych badań.
Według nowego raportu grupa osób głosujących po raz pierwszy w nadchodzących wyborach do Bundestagu charakteryzuje się wysokim poziomem niepewności, stresu oraz lęku przed utratą dobrobytu. „Partie, które chcą dotrzeć do tej grupy docelowej, muszą wykazać się umiejętnościami cyfrowymi oraz konkretnie zająć się specyficznymi potrzebami i obawami tego pokolenia”, wynika z raportu opublikowanego w czwartek (30.01.) w Augsburgu przez Instytut Badań Pokoleniowych.
„Podczas gdy wiele osób jest zdezorientowanych politycznie i nie chce brać na siebie odpowiedzialności, wpływ mediów społecznościowych ma kluczowe znaczenie. Partie takie jak AfD z powodzeniem je wykorzystują, podczas gdy inne pozostają w tyle” – czytamy w raporcie. W nadchodzących wyborach do Bundestagu, które odbędą się 23 lutego, uprawnionych do głosowania jest 59,2 miliona obywateli Niemiec. Obecnie 42,1 procent z nich jest w wieku 60 lat i starszych, a 13,3 procent w wieku od 18 do 29 lat.