Eksperci spekulują na temat ataku Rosji na terytorium NATO. Po wieloletniej analizie rosyjskiej gospodarki inspektor generalny Bundeswehry Carsten Breuer wyznaczył datę ewentualnego ataku na 2029 r. Do tego czasu państwa NATO czeka sporo wyzwań. Ujawniamy plany Bundeswehry w obliczu możliwego ataku Rosji na Europę.
"Najgorszy scenariusz, na który musimy być przygotowani"
Inspektor generalny Bundeswehry Carsten Breuer przez długi czas intensywnie analizował rosyjską armię i jej działania. Według niego w ciągu pięciu do ośmiu lat Rosja zgromadzi ok. 1,5 mln żołnierzy — czyli dwa razy więcej niż na początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
Analizując systematyczny rozwój gospodarki wojennej Rosji, Breuer obliczył najkorzystniejszy czas dla Putina na przeprowadzenie ataku. Zgodnie z jego szacunkami optymalne warunki do ataku Rosja będzie miała w 2029 r.