Pentagon poinformował, że amerykańska armia nie będzie rekrutować osób transpłciowych do służby. Ponadto wojsko nie będzie wspierać procedur związanych z korektą płci u żołnierzy.
W środę 26 lutego środę Pentagon opublikował dokument, z którego wynika, że osoby transpłciowe pełniące służbę w wojsku, zostaną usunięte z armii USA, chyba że otrzymają specjalne zaświadczenie. Zakaz rozszerzono na aktualnie pełniących służbę żołnierzy. W praktyce oznacza to zakaz wstępowania do wojska lub służby w wojsku dla mężczyzn, którzy przeszli lub są w trakcie tranzycji.
Osoby transpłciowe będą zwalniane z armii USA
W dokumencie Pentagonu czytamy, że „mężczyzna identyfikujący się jako kobieta nie jest zgodny z pokorą i bezinteresownością, która jest wymagana od członka służby”. Armia USA musi w ciągu 30 dni opracować procedurę umożliwiającą identyfikację żołnierzy, którzy są osobami transpłciowymi, a następnie, w ciągu 30 dni od tego momentu, musi rozpocząć zwalnianie ich ze służby wojskowej.