Do Sejmu wpłynęła interpelacja poselska w sprawie byłego już policjanta w stopniu młodszego aspiranta, który zdecydował się przenieść z Policji do wojska. Wynika z niej, że były już podoficer nie został mianowany na równorzędny stopień w wojsku, a służbę pełni w korpusie szeregowych. Poseł Paweł Szramka zwrócił się w tej sprawie do Ministerstwa Obrony Narodowej, które odpowiedziało na interpelację.
W styczniu do Sejmu wpłynęła interpelacja posła Pawła Szramki w sprawie byłego już policjanta w stopniu młodszego aspiranta, który zdecydował się przenieść z Policji do wojska. Ze względu na brak etatów w korpusie podoficerskim zdecydował się na podpisanie kontraktu w korpusie szeregowych, bowiem w WKU zapewniali go, że jak tylko zwolni się etat równorzędny z jego stopniem (młodszy chorąży), zostanie on wyznaczony z zachowaniem stopnia z poprzedniej służby w Policji. Z czasem okazało się, że taki etat jest wolny, ale były podoficer Policji nie został na niego mianowany.
Zgodnie z prawem osoby posiadające stopień policyjny można powołać do służby kontraktowej, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach, za zgodą Ministra Obrony Narodowej, do służby stałej, na stanowisko służbowe zaszeregowane do stopnia wojskowego równorzędnego ze stopniem posiadanym w odpowiedniej służbie. Mówi o tym art. 17a ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.