Podczas wspinaczki na słowackim szlaku Drogi Martina dwóch polskich turystów spadło ze stromego odcinka w masywie Gerlacha. Jeden z nich zmarł. Jak się okazuje, był to 41-letni asp. Adama Woldzia z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Podlaska policja pożegnała go we wpisie.
W poniedziałek 11 sierpnia w słowackich Tatrach na Drodze Martina doszło do wypadku dwóch turystów, którzy spadli ze stromego odcinka trasy w rejonie Pośredniej Gerlachowskiej Przełączki, w masywie Gerlacha — najwyższego szczytu Tatr i całych Karpat.