Na 9 września związkowcy działający w Służbie Więziennej planują manifestację w Warszawie. Mundurowi są rozgoryczeni brakiem aktywności ze strony władz. Chodzi m.in. o kolejną edycję ustawy modernizacyjnej oraz dodatki mieszkaniowe. Projekt ustawy wprowadzającej mieszkaniówkę do służb MSWiA rząd przyjął w ubiegły wtorek, co – jak się okazało – przelało czarę goryczy w środowisku mundurowych z SW. Protest odbędzie się pod hasłem „Stop dyskryminacji polskich więzienników”.
Sytuacja nie jest łatwa, choć wydaje się, że jej finał nie musi wcale doprowadzić do regularnej akcji protestacyjnej w Służbie Więziennej. Tym bardziej, że rozmowy dotyczące zarówno ustawy modernizacyjnej jak i dodatku mieszkaniowego trwają od dłuższego czasu, a co za tym idzie z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że prędzej czy później rozwiązania te staną się udziałem także mundurowych z SW. Sęk w tym, że ci mają już dość czekania.