Donald Trump, komentując ukraińskie uderzenia na rosyjskie bazy lotnicze stwierdził, że "Ukraińcy dali Putinowi powód, by wszedł i zbombardował ich w cholerę". Prezydent USA przekazał również w piątek, że nie podjął decyzji w sprawie nałożenia na Moskwę nowych sankcji.
Trump odniósł się do ukraińskiej operacji "Pajęczyna" na pokładzie Air Force One podczas lotu do swojej posiadłości w New Jersey. Pytany, czy zmieniło to jego postrzeganie sytuacji na temat "kart" które ma do dyspozycji Ukraina, Trump krytycznie skomentował te działania.
— Cóż, oni dali Putinowi powód, żeby wszedł i zbombardował ich w cholerę minionej nocy — powiedział. Dodał, że nie podobał mu się ukraiński atak. — Kiedy to zobaczyłem, powiedziałem "no to zaczynamy, teraz będzie uderzenie [Rosji]" — relacjonował prezydent.