W Polsce ruszyła największa w historii Norwegii zagraniczna misja wojskowa. Norweskie siły zbrojne poinformowały, że w specjalnie utworzonym Camp Jomsborg rozpoczęło się szkolenie przyszłych instruktorów ukraińskiej armii. W przedsięwzięciu bierze udział kilkuset żołnierzy z Ukrainy, którzy do końca roku przejdą zaawansowane kursy wojskowe.
"Operacja Legio"
Jak podkreślają norweskie władze wojskowe, szkolenia obejmują m.in. dowodzenie, odporność na stres w warunkach bojowych oraz obsługę nowoczesnych systemów uzbrojenia, które państwa NATO przekazują Ukrainie. W praktyce sprawdzany jest także nowy sprzęt, w tym bezzałogowe transportery przeznaczone do dostarczania wyposażenia na pole walki. Szkoleni są dowódcy drużyn, plutonów i kompanii.