— Nie możemy czekać na koniec kadencji Donalda Trumpa. Nie czyniłbym jednak tej sprawy centralną kwestią w relacjach polsko-amerykańskich — powiedział w programie "Rozmowa Piaseckiego" w TVN24 były prezydent Aleksander Kwaśniewski.
— Trzeba to zostawić prawu, a nie polityce. W rozmowach politycznych [z USA] bym nie przesadzał z tym tematem, ale na marginesie wspominał, że sprawa z polskiego punktu widzenia jest poważna. Były minister sprawiedliwości jest oskarżony o niemałe przestępstwa. Trzeba o tym mówić, nie oczekując nadmiernych reakcji ze strony USA — uznał Kwaśniewski.