Jeżeli Warszawie i Kijowowi nie uda się porozumieć, polskie samoloty MiG-29 mogą zostać przekazane Bułgarii — twierdzi były minister obrony Janusz Onyszkiewicz w rozmowie z Ukrinformem.
Minister obrony w latach 1992-1993 i 1997-2000 (w rządach Hanny Suchockiej i Jerzego Buzka) podkreślił, że kwestia remontów i modernizacji polskich myśliwców MiG-29, które miałyby zostać przekazane Ukrainie przez Polskę w zamian za technologię dronową, stała się w ostatnim kością niezgody między Polską a Ukrainą.
Według Janusza Onyszkiewicza na stole było kilka opcji wykorzystania samolotów przez Kijów. Mogłyby one służyć jako źródło części zamiennych lub zostać przywrócone do stanu używalności. Pojawiło się jednak pytanie, kto dokładnie powinien zapłacić za remont i modernizację myśliwców.