Na pokładzie statku Princess Cruises pojawiło się ognisko norowirusa. Chorych jest już ponad 100 pasażerów i kilkunastu członków załogi. Na miejscu podjęte zostały środki, które mają zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.
Transatlantycki rejs statku Princess Cruises rozpoczął się 28 kwietnia na Florydzie. Planowo ma zakończyć się 11 maja. W czwartek jednak zgłoszono wybuch epidemii wśród pasażerów i członków załogi.
Jak podaje amerykańska agencja rządowa ds. zdrowia publicznego, spośród 3 tys. 116 pasażerów, 102 zgłosiło chorobę. Ponadto złe samopoczucie zasygnalizowało 13 ze 131 członków załogi.