Zbigniew Ziobro od listopada 2025 r. przebywa poza Polską — najpierw wyjechał na Węgry, a kilka dni temu okazało się, że uciekł do USA. Sejm wciąż wypłaca mu część uposażenia oraz pieniądze na utrzymanie jego biura poselskiego. Jak wynika z rozliczenia odliczył ponad 45 tys. zł kilometrówki. Jest w gronie posłów, którzy wyjeździli najwięcej na koszt państwa.
Zbigniew Ziobro od 9 maja przebywa w USA. Jak sam poinformował, jest korespondentem Telewizji Republika. Ta informacja rozpaliła polityczne emocje do czerwoności. Resort sprawiedliwości szykuje wniosek o ekstradycję Ziobry z USA. Z kolei marszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty sprawdza, czy w takiej sytuacji należy mu się pensja.