Zbigniew Ziobro przebywa w Stanach Zjednoczonych. Były minister sprawiedliwości ma postawione zarzuty w śledztwie dotyczące nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości. Dotychczas Ziobro korzystał z azylu na Węgrzech.
Informację o wyjeździe Ziobry do Stanów Zjednoczonych pierwsza podała TV Republika tuż przed godziną 9 w niedzielę (10 maja). Stacja zapowiedziała, że w niedzielę wieczorem przeprowadzi wywiad z politykiem.
Do tej pory Zbigniew Ziobro przebywał w Budapeszcie. Na początku stycznia poinformowano, że były minister sprawiedliwości, a także jego były zastępca Marcin Romanowski, uzyskali azyl polityczny od rządu byłego premiera Viktora Orbana.