Polsce tej zimy zabraknie i węgla, i gazu. Przekonany jest o tym Bogusław Ziętek, szef związku Sierpień’80. Sprowadzany do kraju węgiel nazwał "błotem", a kupienie go "frajerstwem".
Bogusław Ziętek, lider związku Sierpień’80, był gościem regionalnego Radia Piekary, gdzie wypowiadał się na temat obecnego kryzysu energetycznego i nie gryzł się przy tym w język.
"Jak polski rząd ogłosił, że będzie kupował dziesiątki milionów ton węgla w różnych miejscach, to cwaniacy w różnych częściach świata uznali, że można mu wcisnąć wszystko — łącznie z błotem, łącznie ze złomem, który tam się znajduje. Jesteśmy frajerami, którzy wydali 20 mld zł na sprowadzenie do Polski 17 mln ton błota, którego nikt w Polsce nie potrzebuje" – powiedział związkowiec.